Deklaracja dostępności

Rok szkolny 2021/2022

1. Szkoły na "6" w Gminie Łącko.

Jest to kontynuacja projektu z ubiegłego roku szkolnego, w ramach którego organizowane są dla uczniów koła zainteresowań, zajęcia rozwijające, grupy dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz zajęcia wyjazdowe. Doposażana jest też szkoła w różnego rodzaju sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020".

Trwa ciągła rekrutacja do projektu, a wszelkie informacje i dokumenty można znaleźć na stronie Urzędu Gminy  - tutaj. 

Jak wygląda praca w naszej szkole można przeczytać tutaj.

2. Uniwersytet Dzieci w klasie.

W tym roku szkolnym, w ramach uniwersytetu, będzie realizowany projekt "Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?".

Odpowiedzialna: p. mgr A. Majerska.

3. Być jak Ignacy. Tajemnicze zaginięcie Ignacego.

W bieżącym roku szkolnym dwunastu pierwszoklasistów, członków koła „Ciekawskie pierwszaki”, będzie uczestniczyło w programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”.  Program ten prowadzony jest przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Warszawie.

„Ciekawskie pierwszaki” postarają się rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego.  Aby tego dokonać, będą musieli pokonać osiem etapów, w ramach których wykonają wiele zadań, przeprowadzą różne doświadczenia i poznają polskich naukowców.

Tematyka programu jest bardzo ciekawa i obejmuje: polarne odkrycia, podniebne osiągnięcia, tajemnice mózgu, nieodkrytą przyrodę, wielkie maszyny, przemijający czas, kosmiczne przygody i energetyczne wynalazki. Zadaniem członków koła będzie również przygotowanie krótkiego filmu związanego z wyżej wymienioną tematyką.

Pierwszakom życzymy powodzenia.

Odpowiedzialna: p. mgr A. Majerska

Relacje z podejmowanych działań znajdują się tutaj.

4. BohaterON w Twojej Szkole 2021.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu: upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukowanie Polaków, krzewienie postaw patriotycznych, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz podtrzymywanie dialogu pokoleń.

Prowadzona jest ona przez Fundację Sensoria, a jednym z jej elementów jest akcja „Wyślij kartkę do Powstańca”.

Koordynatorzy: p. mgr Dorota Bazielich, p. mgr Anna Majerska.

Więcej o akcji w naszej szkole - tutaj.

5. Narodowe Czytanie.

Akcja prowadzona przez Kancelarię Prezydenta. W tym roku czytamy "Moralność pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Koordynatorzy: p. mgr Edyta Mysior i p. mgr Dorota Bazielich.

Więcej o Narodowym Czytaniu w naszej szkole można przeczytać - tutaj.

6. Ekoeksperymentarium.

Ekoeksperymentarium to projekt wspomagający edukację ekologiczną dzieci w zakresie ochrony środowiska i ograniczenia konsumpcjonizmu. Realizując projekt, dzieci uczą się, jak dbać o Ziemię na co dzień. 

Projekt realizują uczniowie klasy I wraz z wychowawcą A. Majerską.

7. Kredkobranie.

Celem "Kredkobrania" jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę, do szkół, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Akcję prowadzi Fundacja Ignatianum.

Koordynatorzy szkolni: Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunkami: p. mgr R. Kołodziej i p. mgr W. Porębą.

Więcej o akcji - tutaj.

8. Code Week 2021.

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa organizowana w Europie, chociaż w ostatnich latach do akcji dolączają też kraje z innych kontynentów.

Nauka programowania z roku na rok staje się popularniejsza ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy oraz walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, kreatywność, praca w zespole.

Wzorem lat ubiegłych podjęliśmy wyzwanie "Code Week 4 All" i razem z sześcioma krajami europejskimi (Rumunia, Hiszpania, Grecja, Turcja, Gruzja, Włochy) walczymy o Certyfikat Doskonałości Tygodnia Kodowani

Więcej na ten temat - tutaj.

9. Program dla szkół.

Program dla szkół to program unijny realizowany przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki  któremu uczniowie uczą się zasad zdrowego odżywiania, spożywając w szkole dostarczone owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne oraz uczestnicząc w różnych działaniach edukacyjnych, takich jak: konkursy, warsztaty, lekcje, wycieczki, hodowle ziół i warzyw, wystawy itp.

Program  ten przeznaczony jest dla uczniów kl. I - V.

Odpowiedzialni: wychowawcy klas I - V.

10. Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Program dla uczniów klasy I. Realizując zadania zawarte w tym programie, pierwszoklasiści ucza się jak być bezpiecznym użytkownikiem drogi.

Odpowiedzialna: Anna Majerska

11. Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka.

Akcja prowadzona przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego wśród uczniów klasy I-III. Głównym celem "Bezpiecznej Drogi Tirka" jest promowanie wśród dzieci bezpiecznych zachowań na drodze oraz wyczulenie ich na niebezpieczeństwa jakie mogą zdarzyć się w ruchu drogowym.  Zajęcia z dziećmi prowadzą inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Odpowiedzialni: wychowawcy klas I-III.

Więcej na ten temat - tutaj.

12. Mała książka - wielki człowiek.

Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Kampanię prowadzi Instytut Kultury Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który wyposaża pierwszoklasistów w Wyprawki Czytelnicze.

Więcej na ten temat - tutaj.

13. Szkoła do hymnu. 2021.

Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki polegająca na wspólnym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" w przeddzień Święta Niepodległości.

Więcej na ten temat - tutaj oraz tutaj.

14. Nie pal przy mnie, proszę

"Nie pal przy mnie, proszę" to program edukacji antytytoniowej. Prowadzony jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną. W bieżącym roku szkolnym realizują go uczniowie klasy II.

Odpowiedzialnia: p. mgr R. Kołodziej

Więcej o programie można przeczytać tutaj.

15. Świąteczne Kartki Dobroczynne.

Akcję prowadzi Stowarzyszenie Sursum Corda, a w naszej szkole Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunem p. mgr Renatą Kołodziej.

16. Dzień Bezpiecznego Internetu.