Rok szkolny 2016/2017
1. Już pływam.
Projekt "Już pływam" realizowany jest przez województwo małopolskie w formie pomocy finansowej gminie.
Projekt ma na celu: mądre i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom, po zakończeniu zajęć lekcyjnych, zdobycie przez uczniów umiejętności pływackich, podniesienie bezpieczeństwa na kąpieliskach.
Odpowiedzialny p. mgr Krzysztof Adamczyk.
2. Talentowisko.
TalentowiSKO – talenty dodajemy, mnożymy, potęgujemy, to program przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce.
Jego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. Program uczy również pozytywnego myślenia o pieniądzu.
W czasie realizacji programu uczniowie uczestniczą w zajęciach dotyczących finansów, różnych konkursach, oszczędzają pieniądze w Szkolnej Kasie Oszczędności.
Patronat: Pieniński Bank Spółdzielczy.
Koordynator: p. Stanisława Slowik.
3. Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
Program przeznaczony jest dla uczniów klasy I. Po przeprowadzeniu zajęć, dzieci weryfikują swoją wiedzę rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.
4. Ratujemy i uczymy ratować.
Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Prowadzony jest przez Fundację Wielka Orkiestra Świętecznej Pomocy, która wyposażyła szkołę w niezbędne pomoce wspomagające realizację treści.
Celem programu jest praktyczna nauka elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie w dzieciach umiejętności prawidłowego zachowania się, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.
Zajęcia w naszej szkole prowadzi pani mgr Renata Kołodziej z uczniami klasy I.
5. Znajdź właściwe rozwiązanie.
Program profilaktyki palenia dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.
Cel główny programu: zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej.
Cele szczegółowe programu: zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich, kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.
6. Nie pal przy mnie, proszę.
"Nie pal przy mnie, proszę" to program edukacji antytytoniowej dla uczniów w klasach I-III. Prowadzony jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
Głównym celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu.
Cele szczegółowe to: kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich, uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia, usystematyzowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, u dzieci postaw asertywnych, w sytuacji, gdy narażone są na bierne palenie.
Program zakłada przeprowadzenie pięciu zajęć na temat:
- co to jest zdrowie,
- od czego zależy nasze zdrowie,
- co i dlaczego szkodzi zdrowiu,
- co robić, gdy moje życie jest zagrożone,
- nie pal przy mnie, proszę,
oraz konkursu plastycznego dotyczącego profilaktyki antytytoniowej.
7. Szklanka mleka w szkole.
Program jest administrowany przez Agencję Rynku Rolnego i współfinansowany z trzech źródeł: UE, FPM, dopłaty krajowej. Skierowany jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.
Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.
8. Program Edukacyjny National Geographic Odkrywca.
9. Odblaskowa Szkoła.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
Akcja ma formę konkursu.
Koordynator: p. mgr Magdalenia Rams-Zając.
10. Góra Grosza.
Akcja polega na zbieraniu drobnych monet. Celem,na który zbierane są one zbierane, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Najważniejszym jednak celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
11. Stare telefony na misje.
12. Narodowe Czytanie.