Aktualności
Aktualności
21 marca nasza szkoła, jak przystało na pierwszy dzień wiosny, zaroiła się od żółtych i zielonych kolorów. Tego dnia z radością witaliśmy tę piękną porę roku.
W naszym przedszkolu jak co roku odbył się program edukacji antytytoniowej skierowany do dzieci oraz ich rodziców. Celem zajęć było ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymów, poprzez obserwację w środowisku.
Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku 7 lutego, ale wszelkie działania związane z jego obchodami można realizować do 31 marca.
22 marca 2023 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią wzięli udział w uroczystym Pasowaniu na Czytelnika. Pani bibliotekarka przypomniała uczniom regulamin biblioteki szkolnej, zasady poszanowania książek oraz Prośby Książki.
21 marca uczniowie, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy naszej szkoły przyłączyli się do Zespołu Kolorowych Skarpetek. Zakładając kolorowe skarpetki, wspieramy osoby chorujące na trisomię (Zespół Downa).
21 marca, w pierwszy dzień wiosny, która odsłoniła mnóstwo śmieci w przydrożnych rowach, uczniowie klas II–VIII wzięli udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA, którą współorganizowali p. Krzysztof Kawecki, sołtys wsi Obidza, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku.
Trzynastego marca 2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej chłopców.
16 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny ,,Kangur". Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów oraz udział w intelektualnej zabawie.
Uczniowie klasy VIII i VII, w ramach utrwalenia wiadomości z historii, przygotowali pudełka, w których zamknęli wybrane przez siebie wydarzenia historyczne. W kl. VII były to wydarzenia z okresu I wojny światowej, a w kl. VIII wydarzenia z okresu historii Polski po II wojnie światowej.
Dzień Liczby Pi obchodzony jest na świecie 14 marca ze względu na podobieństwo rozszerzenia dziesiętnego liczby do daty "14 marca", którą w USA zapisuje się w formacie 3.14.
Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach swoich zajęć zawitały u pedagoga specjalnego.
Podczas zajęć świetlicowych dzieci bardzo chętnie wykonują prace plastyczne. Powstał kącik plastyczny, gdzie można zobaczyć powstałe dzieła.
Z tej okazji życzymy Panu Krzysztofowi Kaweckiemu - sołtysowi Obidzy wielu sukcesów w pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny,
Dnia 07.03.2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. prof. Kazimierza Sosnowskiego w Obidzy spotkaliśmy się już po raz siódmy na podsumowaniu Gminnego Konkursu Plastycznego i Literackiego.
W dniu 17 lutego dziewięcioro uczennic i uczniów z naszej Szkoły wzięło udział w Rajdzie na Przysłop, który został zorganizowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Żandarmeria" dla upamiętnienia 79. rocznicy wydarzeń związanych z działalnością partyzantów na przełęczy Przysłop podczas drugiej wojny światowej.
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Z tej okazji co roku na całym świecie podejmowane są różne akcje, których celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę troski o język ojczysty.
Jak co roku, już od kilku lat, w naszej szkole odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Plastycznego i Literackiego.
Zbieranie nakrętek jest jedną z najpopularniejszych form niesienia pomocy chorym i potrzebującym dzieciom. Akcję tę koordynuje Szkolne Koło Wolontariatu, które przekazuje zebrane nakrętki różnym osobom.
Na początku roku szkolnego wzięliśmy udział w akcji "BohaterON w Twojej Szkole", która jest częścią ogólnopolskiej kampanii "BohaterON - włącz historię", mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek? Które zabawy bywają niebezpieczne? Których miejsc należy unikać, aby bezpiecznie wypocząć? - to pytania, na które odpowiedzi udzielali uczniowie klasy IV podczas apelu zorganizowaniego z okazji rozpoczynających się ferii zimowych.
W bieżącym roku szkolnym naszą szkołę w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty reprezentowało 5 osób.
Dnia 24 stycznia 2023 r. odbył się wyjazd na lodowisko w Łącku. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z oferty, jaką zapewniła Gmina Łącko - bezpłatne wejście i przewóz na lodowisko.
W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2022. Byliśmy jednym z 1000. pierwszych organizatorów, za co otrzymaliśmy gry CodyRoby wraz ze specjalną taśmą oraz podziękowanie od Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
W naszej szkole odbył się cykl warsztatów o szkodliwym wpływie i skutkach palenia papierosów „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Prowadzi go Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Nowym Sączu.
Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego w naszej Szkole odbyła się uroczystość przypominająca o Ich święcie.
Dnia 17 stycznia 2023 r. uczniowie klasy 8, w ramach lekcji z przedmiotu edb, uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem. Prelekcję dotyczącą zagrożeń pożarowych i ich przyczyn przeprowadził pan aspirant Paweł, pracujący w PSP w Limanowej.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas IV – VIII.
W dniu 18.01.2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III. W sali gimnastycznej pojawiło się wiele wróżek, jednorożców, motylków, piłkarzy oraz innych barwnych postaci.
W grudniu odbył się Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem z języka angielskiego - Czytam i rozumiem. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach (kl. IV-V i kl. VI - VIII) oraz dwóch etapach.
"Nie pal przy mnie, proszę" to program antytytoniowy przeznaczony dla uczniów klas I - III. Prowadzi go Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Sączu.
09 stycznia uczniowie kl. VII i VIII obejrzeli w Limanowskim Domu Kultury widowisko teatralne pt. „Mały Książę”.
W przeddzień święta Objawienia Pańskiego uczniowie klasy II wystawili jasełka, czyli opowieść o narodzeniu Jezusa.
Gminny Ośrodek Kultury w Łącku zorganizował Międzyszkolny Konkurs Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych. W ramach tego konkursu opiekun SU wybrał najpiękniejsze prace, które trafiły do GOK-u. Tuż przed świętami rozstrzygnięto konkurs i ogłoszono wyniki.
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
22 grudnia odbył się poranek z okazji świąt Narodzenia Pańskiego. Uczniowie klasy VII, pod kierunkiem wychowawczyni p. mgr Anny Ogórek, przypomnieli swoim kolegom polskie zwyczaje bożonarodzeniowe.
21 i 22 XII w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój – odbyły się klasowe spotkania opłatkowe. Uczniowie w radosnej atmosferze składali sobie oraz nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne, częstowali się przygotowanymi samodzielnie i przez Rodziców pysznościami, wspólnie kolędowali.
W dniu dzisiajszym nasza szkoła otrzymała podziękowanie z udział w akcji "Przerwa na czytanie". Byliśmy jedną z 2667 instutycji w Polsce uczestniczących w biciu rekordu.
Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w naszej szkole zbiórkę karmy dla zwierząt. Akcja trwała od 2-go do 14-go grudnia. Zebrano 51 kg karmy.
Podstawą edukacji wczesnoszkolnej jest świadomość, że skuteczna nauka opiera się na motywacji wewnętrznej, doświadczeniu i zaangażowaniu emocji.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Karoliną Majerską-Rochecką ogłosił jak co roku konkursy: na najpiękniejszą ozdobę choinkową i kartkę bożonarodzeniową. Wzięli w nich udział uczniowie klas 0-VIII. Prace były piękne, starannie wykonane i różnymi technikami.
Dnia 15 grudnia, w Szkole Podstawowej w Zabrzeży, odbył się Gminny Konkurs "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa". Naszą szkołę reprezentowała Marta Tomasiak z klasy III, otrzymując wyróżnienie.
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Maszkowicach odbył się IX Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Łącko "Gmina Łącko - poznajmy ją bliżej". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII - Damian Basiaga.
12 grudnia 2022 r. w Centrum Pielgrzymkowym im. Jana Pawła II w Starym Sączu odbył się Piknik Edukacyjny wraz z podsumowaniem Powiatowego Konkursu Plastycznego "Drewniane Skarby Małopolski".
W konkursie z języka niemieckiego „Mein schönster Adventskalender" wzięli udział uczniowie klasy 7, którzy wykazali się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu prac.
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie przygotowali dla mieszkańców kartki z życzeniami i słodką niespodzianką.
20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas I - VIII.
Na zajęciach rozwijających z historii uczniowie kl. V i VI poszerzają i utrwalają zdobyte na lekcjach wiadomości przy pomocy aktywizujących metod nauczania.
Dzisiaj naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Miał ze sobą wielkie worki prezentów. Mikołajowi oraz jego pomocnikom serdecznie DZIĘKUJEMY.
W październiku odbyła się jubileuszowa edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, a wraz z nią konkurs "1000 pierwszych organizatorów".
W dniach 28 - 02 grudnia uczniowie klasy I uczestniczyli w projekcie "Czytelnicze podróże psa Bacusia" organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu, którego celem jest rozwijanie komptencji czytelniczych i promowanie czytelnictwa przez najmłodszych.
"Drewniane Skarby Malopolski" to konkurs organizowany przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu oraz Lasy Państwowe.
Dnia 01 grudnia uczniowie klas IV, V i VI obejrzeli w kinie wspaniały, familijny film z elementami musicalu, pt. „Wielki zielony krokodyl domowy”.
W ramach akcji "Świąteczne Kartki Dobroczynne" organizowanej przez Sursum Corda w Nowym Sączu, wolontariusze naszej szkoły sprzedali 50 kartek. Dochód z ich sprzedaży zapewni pomoc chorym i niepełnosprawnym.
Nietoperze budzą w ludziach mieszane uczucia. O ssakach tych krążą nieprawdziwe informacje, które powodują lęk u dzieci przed tymi zwierzętami.
29 listopada uczniowie klas VII i VIII mieli przyjemność obejrzeć w Limanowskim Domu Kultury spektakl „Dziady” cz. II w wykonaniu artystów Teatru Cracovia.
Dnia 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Dzisiaj odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV – VIII.
W świetlicy szkolnej przez kilka tygodni dzieci przygotowywały się na zbliżające andrzejki. Z tej okazji tworzyliśmy różnego rodzaju prace plastyczne.
Dzisiaj odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I - III.
21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
W poniedziałki i piątki w świetlicy szkolnej organizowane są cykle zajęć świetlicowych „Gdy za oknem zima - ciepły posiłek się przyda". Uczniowie wykonują dekoracje andrzejkowe oraz motywy zimowe.
Uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie plastycznym "Szewczyk Dratewka" zorganizowanym w Gminnej Bibliotece Publicznej.
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten upamiętnia uchwaloną w 1989 roku "Konwencję o prawach dziecka", która chroni wszystkie dzieci na całym świecie.
W czwartek 17.11.2022 r. w hali sportowej w Łącku rozegrane zostały Gminne zawody w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców klas starszych (7-8) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję "Przerwy z tańcem".
16 listopada 2022 roku, w Zagorzynie, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Spotkanie z Marią Konopnicką".
Dnia 7 listopada 2022 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach przyrodniczych o tematyce: Formy ochrony przyrody w parkach krajobrazowych. Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawiciela Popradzkiego Parku Krajobrazowego.
W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiliśmy do kampanii zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod hasłem "Szkoła pamięta".
Uczniowie klasy II wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego pod hasłem "Kierunek - bezpieczeństwo". Zadaniem uczestników było wykonanie rysunku lub makiety przedstawiającej bezpieczne zachowania w pobliżu torów.
Miło nam donieść, że do drugiego etapu, rejonowego, MAŁOPOLSKICH KONKURSÓW KURATORYJNYCH, zakwalifikowali się następujący uczniowie:
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy podziękowanie z Biura Ministerstwa Edukacji Narodowej za udział w akcji "Szkoła do hymnu".
11 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Karoliną Majerską-Rochecką, wzięli udział w gminnych obchodach Dnia Niepodległości.
11 listopada to data, która tkwi w sercach Polaków od dawien dawna. Jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
W dniu 09.11.2022 r. został rozstrzygnięty Szkolny konkurs Pocztówka dla Niepodległej. Celem konkursu było uczczenie 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości, wykonanie oryginalnego projektu karki, napisanie życzeń dla Niepodległej i kształtowanie dumy z osiągnięć naszej Ojczyzny.
W dniu 08.11.2022r w naszej szkole został zrealizowany ogólnopolski program edukacyjny „Śniadanie daje moc”.
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy VI zorganizowali lekcję na temat rodzinnych pamiątek.
04 listopada nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Prezydenta RP oraz Pani Prezydentowej za udział w Narodowym Czytaniu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.
W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tematem przewodnim było hasło „Czytanie dla pokoju” w naszej szkole odbyły się dwa konkursy czytelnicze.
W dniu 28 października 2022 r. uczniowie klasy piątej przygotowali apel w związku z przypadającym 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych.
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji BohaterON - włącz historię!
26 października 2022 w naszej szkole odbyła się III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".
W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku odbyły się dwa konkursy promujące czytanie i bibliotekę szkolną.
25.10.2022 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość poprzedziły konkursy: Szkolny konkurs plastyczny Na turystycznym szlaku, Szkolny konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy w sali gimnastycznej pieśnią turystyczną szkoły, a następnie uczennica przypomniała biografię patrona – Kazimierza Sosnowskiego.
Dnia 18. 10. 2022r. i 25.10.2022r. odbył się Szkolny konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. IV – VIII w dwóch grupach wiekowych: IV - V i VI - VIII.
19 X zakończyły się etapy szkolne konkursów kuratoryjnych.
Dnia 24 X 22 roku uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach promujących ruch przy muzyce z wykorzystaniem trampolin.
21 października chętni uczniowie klas V (15 os.)-VI (10 os.)-VII (6os.)-VIII (13 os.) uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym przez opiekuna biblioteki szkolnej i wychowawcę kl. VIII, p. E. Mysior we współpracy z wychowawcami klas V, p. D. Bazielich, VI, p. W. Porębą, VII, p. A. Ogórek, „Noc w bibliotece szkolnej”.
Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II "W hołdzie wielkiemu Polakowi i Papieżowi".
Dnia 17 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty pt.”Dzień z profilaktykiem”. W zajęciach uczestniczyły klasy VII-VIII.
13 października w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy II wybrali się na pieszą wycieczkę turystyczno-krajoznawczą. Trasa ich wędrówki wiodła przez Stós, Bielową, Bucnik, Przysłopy.
Uczniowie klas I-III biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku jest to jubileuszowa, dziesiąta edycja tego wydarzenia.
5-go października uczniowie klas 7 i 8 gościli online w szkole Ireny Sendlerowej w Hamburgu
Dnia 07. 10. 2022 r. uczniowie kl. V i kl. VIII wzięli udział w zajęciach ceramicznych, które przeprowadziła Pani Monika Pychyrek.
W ramach obchodów Święta Szkoły został przeprowadzony wśród uczniów klas II – VIII Szkolny konkurs plastyczny „Na turystycznym szlaku”, którego celem była popularyzacja turystyki górskiej, rozwijanie zdolności dzieci oraz prezentacja umiejętności.
Uczniowie klasy II i III odwiedzili Astro Centrum w Chełmcu, w którym dzięki mobilnemu planetarium mogli wyruszyć w niezwykłą podróż kosmiczną.
Wraz z początkiem października nasza szkolna biblioteka po raz kolejny włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych - to październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 - przez cały październik.
29 września obchodzimy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Janina Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
13 września w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek własnoręcznie wykonane ciasta, ciasteczka, galaretki, drożdżówki i inne pyszności.
Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy pana policjanta. Celem spotkania było omówienie zasad bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią.
Początek roku szkolnego to okazja do odwiedzenia biblioteki szkolnej. W pierwszym i drugim tygodniu nauki bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie najmłodszych klas wraz z wychowawczyniami.
06 IX 2022 zgromadziliśmy się na kolejnej, już dziewiątej, odsłonie Narodowego Czytania w naszej szkole. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie para prezydencka zaproponowała do czytania „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w dwusetną rocznicę ich wydania oraz by uhonorować Rok Romantyzmu Polskiego.
Rozpoczynamy trzeci rok realizacji projektu, którego beneficjentem jest Gmina Łącko, a realizatorem wszystkie szkoły podstawowe z terenenu naszej gminy.
Wczoraj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski razem z panią M. Rams-Zając przygotował uroczystą akademię.
Pierwszego września 2022 roku odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczysta akademia rozpocznie się o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.
Wszystkim Uczniom i Rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę i życzymy słonecznych oraz wspaniałych wakacji.
Krajowe Biuro Programu eTwinning wyróżniło aktywności realizowane w języku niemieckim w ramach międzynarodowego projektu "Das Regenboden Dorf...".
Szkolne Koło Wolontariatu jak co roku było skierowane do uczniów naszej szkoły, którzy chcą pomagać, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne.
W naszej szkole 24 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Obchody rozpoczęła msza święta sprawowana o godzinie 8.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Obidzy.
22 czerwca w Hotelu ,,Litwiński” w Tęgoborzy odbyło się podsumowanie konkursu „WOKÓŁ MAŁOPOLSKICH LASÓW - MYŚLIWY TO NAJLEPSZY EKOLOG” i uroczyste rozdanie nagród.
24 czerwca 2022 r. zakończymy rok szkolny 2021/2022.
Projekt "Szkoły na "6" w Gminie Łącko" realizowany jest od października 2020 roku i potrwa do grudnia roku 2022.
Dzisiaj odbył się poranek szkolny na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji.
Dnia 21.06.2022 r. uczniowie klas VI, VII, i VIII pojechali do kina Sokół w Nowym Sączu na seans filmowy pod tytułem ,,Jurassic World: Dominion ”.
Dwunastu uczniów klasy pierwszej uczestniczyło w VI edycji programu "Być jak Ignacy. Tajemnicze zniknięcie Ignacego".
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" i odnieśli sukces.
Natalia Godawska z kl. VII, Ilona Tomasiak z kl. V oraz Zuzanna Niemiec z kl. VII zdobyły wyróżnienie w XIII Powiatowym Konkursie Zespołów Instrumentalnych i Wokalno-Instrumentalnych.
Przekonały się o tym dzieci z oddziału przedszkolego oraz uczniowie klas I-III po obejrzeniu filmu "Jeżyk i przyjaciele".
Pierwszoklasiści co roku uczestniczą w konkursie na najładniej prowadzony zeszyt.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach organizowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
W dniu 08 czerwca 2022 r. uczniowie kl. IV, V, VI, VII i VIII wyjechali na wycieczkę do Bóbrki i Krosna. W Bóbrce zwiedzili Muzeum Przemysłu Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza.
06 czerwca w Szkole Podstawowej w Zarzeczu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Nobliści bliżej nas” przeznaczony dla uczniów z klas IV - VIII z terenu gminy Łącko.
Szkolny konkurs "KRAJE NIEMIECKOJĘZYCZNE BEZ TAJEMNIC" został rozstrzygnięty.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" /Janusz Korczak/
Dnia 27 maja odbyła się akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Przygotowali ją uczniowie klasy III pod kierunkiem swojej wychowawczyni.
Program „Znajdź właściwe rozwiązanie” zrealizowano w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 od stycznia do maja. Uczestnikami programu byli uczniowie klasy IV.
Z okazji Tygodnia Bibliotek w naszej szkole odbyły się akcje promujące bibliotekę szkolną i czytanie. Chętni uczniowie klas IV-VIII mogli napisać życzenia dla naszej szkolnej biblioteki. Ponadto został ogłoszony konkurs na plakat promujący program Tydzień Bibliotek 2022.
W dniu 18.05.2022r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych.
Dnia 17 maja 2022 r. pierwszo- i drugoklasiści udali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Niedzicy.
Miło nam poinformować, że Grzegorz Sajdak z klasy trzeciej zajął III miejsce w VIII Gminnym Konkursie Matematycznym "Mistrz Matematyki".
11 maja z okazji Tygodnia Bibliotek w szkolnej bibliotece gościli uczniowie klasy I wraz z panią wychowawczynią.
Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek - 8-15 maja.
06 maja 2022 w naszej szkole odbył się konkurs polonistyczny. Chętni uczniowie klas IV–VI oraz VII–VIII wykazywali się swoją wiedzą na temat polskiego romantyzmu, jego przedstawicieli, Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, oraz znajomością wybranych ballad Adama Mickiewicza.
Dnia 09. 05. 2022 r. uczniowie kl. IV, V i VI obejrzeli w Limanowskim Domu Kultury spektakl teatralny pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.
3 Maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości. Ale czy tak musi być?
Dwunastu uczniów klasy I realizowało międzynarodowy projekt eTwinning "Świętujemy Gwiazdkę z dziećmi z Bullerbyn".
Uczniowie klasy pierwszej zakończyli program Akademia Bezpiecznego Puchatka.
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Uczniowie klasy I zakończyli realizację projektu pt. "Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?".
W dniu 22.04.2022 r. oddział przedszkolny wraz z klasą II udał się na wycieczkę do piekarni w Łącku.
Nasza szkoła, już od kilku lat, uczestniczy w "Programie dla szkół", który ma na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych.
Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki konkursów wielkanocnych.
Szanowni Państwo! Życzymy Wam radości i nadziei płynących z tajemnicy Świąt Wielkanocnych.
Święta wielkanocne to magiczny czas spędzany w gronie najbliższych. Czas zadumy i refleksji nad naszym życiem. Z racji nadchodzących świąt przedszkolaki życzą wszystkim spokoju, radości oraz wesołego alleluja.
Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa, i nad tryumfem zmartwychwstania.
Uczniowie klasy VI biorą udział w projekcie "Już pływam", który realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Klaudia Tokarczyk i Arkadiusz Tokarczyk wyróżnieni w konkursie zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu.
W dniu 31 marca 2022 r., w Limanowskim Domu Kultury, dzieci z odziału przedszkolnego oraz dzieci z klas I-III obejrzały przygody Pchły Szachrajki, jednej z najpopularniejszych bohaterek utworów Jana Brzechwy.
Pierwszego kwietnia chętni uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie czytelniczym. Lekturą konkursową był utwór Marii Konopnickiej „Na jagody”.
Uczniowie klas młodszych uczestniczą w programie aktywnej edukacji ekologicznej pod tytułem "Zielona ręka". Inicjatorem i pomysłodawcą programu jest Fundacja Arka.
Historii możemy uczyć się na wiele sposobów – czytamy książki, studiujemy mapy, zwiedzamy zabytki, muzea …, ale możemy też historię zamknąć w pudełku.
21 marca, pierwszego dnia wiosny, od 1999 roku, obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Celem tego, ustanowionego przez UNESCO dnia, jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
Uczniowie klasy II, w ciągu roku szkolnego, realizują wybrane tematy ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
17 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny ,,Kangur". Celem konkursu jest udział w intelektualnej zabawie oraz rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych.
W piątek uczniowie klasy I realizujący międzynarodowy projekt eTwinning "Świętujemy Gwiazdkę z dziećmi z Bullerbyn", spotkali się online z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach oraz z uczniami Gimnazjum Polskiego w Daugavpils na Łotwie.
Nasza szkoła bierze udział w akcji pomocy zorganizowanej na rzecz rodzin i zwierząt uciekających z objętej wojną Ukrainy.
W październiku 2021, w związku z tym, że wówczas obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, opiekun biblioteki szkolnej i uczniowie klasy VII rozpoczęli akcję „Poczytam ci, przyjacielu”, której celem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli w oddziale „ 0 ”
Dzień 14 marca jest uznawany za Dzień Liczby Pi. Z tej okazji klasa VI i VIII wzięła udział w obchodach połączonych z Dniem Matematyki, który przypadał 12 marca.
Na zajęciach rozwijających z historii uczniowie kl. V poszerzają i utrwalają zdobyte na lekcjach wiadomości przy pomocy aktywizujących metod nauczania.
W Szkole Podstawowej Nr 1 im. prof. Kazimierza Sosnowskiego w Obidzy spotkaliśmy się już po raz szósty na podsumowaniu Gminnego Konkursu Plastycznego i Literackiego.
Dnia 28 lutego 2022 roku uczniowie kl. IV i V mieli ogromną przyjemność obejrzenia w kinie filmu pod tytułem "Skarb Mikołajka".
W klasie I zostały przeprowadzone zajęcia, realizowane w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Na pierwszym spotkaniu uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe.
W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w naszej akcji.
Karnawał to świetna okazja do zabawy w wymarzonej kreacji. Wyjątkowa muzyka, wspaniałe kreacje i pyszne smakołyki sprawiły, że uczniowie klas I-III będą miło wspominać ten czas.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej obrał na Patronkę Roku 2022 Marię Konopnicką, dlatego wychowawcy klas I-III postanowili przybliżyć najmłodszym uczniom naszej szkoły twórczość tej znanej polskiej poetki.
„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym. Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.” (J. Iwaszkiewicz)
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Obidzy informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego.
8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Działajmy razem".
Szanowni Państwo, bardzo dziękujemy nauczycielem i dyrekcji Państwa placówki oraz wszystkim uczniom za udział w lekcjach online prowadzonych w ramach projektu edukacyjnego ITD pn. „Bezpiecznej szkoły Krokodylka Tirka”.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Doskonałości Tygodnia Kodowania.
Laboratoria Przyszłości to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Rozpoczynamy ferie zimowe. Potrwają one do 30 stycznia 2022 roku. Zadbajmy o to, aby były bezpieczne.
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Dzisiaj uczniowie klas I-III wzięli udział w lekcji online prowadzonej przez Inspektora Transportu Drogowego.
W ubiegłym tygodniu zostały rozstrzygnięte konkursy bożonarodzeniowe.
W naszym przedszkolu pięknie unosił się zapach pierniczków, które dzieci udekorowały według własnego pomysłu.
Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Koleżanki i Koledzy
16-17 grudnia, w związku z przejściem na zdalne nauczanie, uczniowie naszej szkoły zorganizowali klasowe spotkania wigilijne, w czasie których przy słodkim poczęstunku odbyło się wspólne kolędowanie.
15 XII odbyły się jasełka bożonarodzeniowe.
W dniu 14.12.2021 r w naszej szkole odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców z oddziału przedszkolnego.
W ostatnim czasie Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło na terenie naszej szkoły kilka działań: zbiórkę zakrętek, akcję "Świąteczne Kartki Dobroczynne", akcję "Kartka z życzeniami i opłatkiem dla osób chorych i samotnych".
13 grudnia uczniowie klas VII i VIII obejrzeli inscenizację komedii A. Fredry „Zemsta” w wykonaniu artystów Teatru Cracovia.
Na lekcjach historii uczniowie kl. VII utrwalali wiedzę i stworzyli metodą leporello swoją pierwszą książeczkę na temat: „Postęp techniczny i kultura przełomu XIX i XX wieku”.
8 XII został rozstrzygnięty konkurs plastyczny przeprowadzony z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.
6 XII uczniowie klas I - III wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego udali się do Limanowskiego Domu Kultury, aby obejrzeć przedstawienie pod tytułem "Wigilijna Noc Piotrusia".
Dzisiaj naszą szkołę potajemnie odwiedził Mikołaj. Zostawił mnóstwo prezentów, czym spowodował wielką radość u dzieci - tych małych i tych dużych.
20 listopada w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
18 listopada uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w wycieczce przedmiotowej z języka polskiego.
"Nie pal przy mnie, proszę" to program edukacji antytytoniowej.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy IV i VII naszej szkoły.
„Wolność żyje w nas” – te słowa dominowały w Szkole Podstawowej Nr 1 im. prof. Kazimierza Sosnowskiego w Obidzy podczas obchodów Święta Niepodległości.
Celem konkursu było uczczenie 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości, wykonanie oryginalnego projektu karki, napisanie życzeń dla Niepodległej i kształtowanie dumy z osiągnięć naszej Ojczyzny.
Uczniowie klasy I, realizujący projekt "Być jak Ignacy", rozpoczęli poszukiwania tytułowego i zarazem tajemniczego Ignacego.
Centralne Biuro Programu eTwinning w Brukseli wyróżniło Europejskimi Odznakami Jakości trzy projekty eTwinning realizowane w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym. Aktywności projektowe prowadzone były w języku niemieckim podczas lekcji zdalnych w klasach VII i VIII.
Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.
29 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów.
W tym roku uczniowie klas II – VIII wzięli udział w szkolnym konkursie o Kazimierzu Sosnowskim. Opracowywali w grupach plakaty.
21 i 25 października odbyły się konkursy czytelnicze dla uczniów klas IV-V i VI- VIII, których celem jest promocja czytelnictwa i biblioteki szkolnej, rozwijanie zainteresowań uczniów, zachęcanie do twórczego, właściwego spędzania czasu wolnego, uwrażliwianie na piękno słowa literackiego.
Na początku października, Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zostały ogłoszone dwa konkursy promujące czytanie i bibliotekę szkolną.
W związku z tym, że w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych właśnie w tym miesiącu rozpoczęliśmy akcję „Poczytam ci, przyjacielu”.
26 października ruszył KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI!
Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2021 trwał od 9 do 24 października.
11 października odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację z Centralnego Biura eTwinning o przedłużeniu certyfiaktu "Europejska Szkoła eTwinning" do 2022 roku.
W październiku już od 18 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
W roku 2021 upływa 200 lat od urodzenia Cypriana Kamila Norwida, poety, dramatopisarza, prozaika, artysty sztuk pięknych i myśliciela.
Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do wspaniałego projektu BohaterON. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. K. Adamczykiem przygotował galę oskarowo-kwiatową, podczas której podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę.
Dziesiątego października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego dnia jest amerykański miłośnik przyrody Julisz Morton.
Zakończyła się akcja "Kredkobranie", która miała na celu wsparcie polskich dzieci mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie.
4 października 2021 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku, w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży, odbyły się Mistrzostwa Gminy Łącko w halowej piłce nożnej chłopców.
Drodzy Uczniowie, zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach promujących czytelnictwo i bibliotekę szkolną.
26 września przypada Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku.
W dniu 01.10.2021 r. w naszej szkole odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Udział w nim wzięli uczniowie klasy VI i VIII oraz nauczyciele.
28 września w naszej szkole stał pod znakiem wycieczek. Wszystkie klasy wybrały się na krótsze lub dłuższe eskapady po najbliższej okolicy.
W bieżącym roku przypadła 10.- jubileuszowa odsłona Narodowego Czytania. Nasza szkoła już po raz ósmy (06 września), mimo panującej pandemii, przystąpiła do akcji.
06.09.2021 roku odbyły się, zgodnie z obowiązującym regulaminem SU, wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
Informujemy, iż od dnia 1 września 2021 r. została uruchomiona rekrutacja ciągła do projektu pn. „Szkoły na "6" w Gminie Łącko” na rok szkolny 2021/2022.
Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. My dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć rok szkolny, lecz 1 września 1939 r. polskie dzieci nie usiadły w szkolnych ławkach.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 roku o godzinie 9.00.
Szanowni Państwo, w zakładce KORONAWIRUS/SZCZEPIENIA zamieściliśmy informacje dotyczące szczepienia uczniów przeciwko COVID - 19, przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Prosimy o zapaznanie się z tymi materiałami.
Dyrekcja oraz grono pedagogiczne życzą wszystkim uczniom i rodzicom udanego wypoczynku oraz wspaniałych przygód. Niech te wakacje będą pełne wrażeń, ale spokojne i bezpieczne. Do zobaczenia we wrześniu!
"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone...".
Mimo trudności, jakie przyniosła pandemia, Szkolne Koło Wolontariatu starało się wypełniać swoje zadania.
W roku szkolnym 2020/21 ośmioro uczniów klasy ósmej brało udział w całorocznym ogólnopolskim projekcie wymiany maili. Raz w miesiącu pisali wiadomość w j. angielskim do wybranej na początku projektu osoby.
Dwudziestego piątego czerwca zakończymy naukę i rozpoczniemy ferie letnie. Aby były one bezpieczne, musimy przetrzegać określonych zasad.
Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel, podczas którego p. dyrektor wręczyła nagrody tym uczniom, którzy zdobyli czołowe miejsca w różnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
Oddział przedszkolny w tym roku wziął udział w konkursie organizowanym przez przedszkole w Jazowsku, pt. " Majowy krajobraz Gminy Łącko", którego celem było dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie oraz piękna krajobrazu Gminy Łącko.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pod nazwą Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie oraz Stowarzyszenie Dog Rescue przeprowadzili w maju Małopolski Konkurs Plastyczny pt. "Marzenia bezdomniaka".
Dwudziestego trzeciego czerwca odbyła się ceremonia wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego etapu oraz uczniom wyróżnionym w centralnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi".
Krajowe Biuro eTwinning przyznało uczniom klasy III Krajową Odznakę Jakości za projekt "Książki z dzieciństwa naszych rodziców/ Manu vecāku bērnības grāmatas".
22 czerwca klasa IV wybrała się na pieszą wycieczkę do Jazowska. Naszym celem była ścieżka ekologiczno-przyrodnicza, wspólnie spędzony czas i wspólny deser.
W maju bieżącego roku, uczennica kl. VI, Weronika Słowik, pod opieką p. E. Mysior, przystąpiła do udziału w konkursie literackim: „Myśliwy to najlepszy ekolog”.
Od listopada 2020 r. uczeń naszej Szkoły, Damian Basiaga z kl. VI, pod opieką p. D. Bazielich, uczestniczył w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Wylosuj Anioła". Polega ona na wykonaniu kartki i zredagowaniu życzeń dla dziecka chorego na nowotwór.
Kl. IV wzięła udział w akcji "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami". Jej celem jest wsparcie osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz ich rodziców. Do akcji zostaliśmy nominowani przez szkołę z Królowej Górnej.
Znamy już pełne, oficjalne wyniki XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
Piętnastego czerwca uczniowie klasy III wraz z wychowawcą wybrali się na pieszą wycieczkę.
Szanowni Państwo, od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
W dniu 20 kwietnia 2021 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Geograficzny „Mistrz mapy - znajomość mapy Azji”, organizowany przez Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
To program nauki pierwszej pomocy, który w naszej szkole realizują pierwszoklasiści.
Projekt prowadzony był przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.
A to wszystko z okazji Dnia Dobrych Uczynków, który obchodzony był 19 maja.
Realizowali go uczniowie klasy III w ramach edukacji technicznej.
Pierwszego czerwca w Warszawie, w Studiu Telewizji Polsat, odbyła się ceremonia rozdania nagród w konkursie "Nasz projekt eTwinning 2021". Uczestniczył w niej Minister Edukacji i Nauki p. Przemysław Czarnek.
Pierwszego czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
Członkowie koła "Szkolni Przyrodnicy" wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży Szkolnej "Mój Las".
Tego można dowiedzieć się z broszury "Dzieci w wirtualnej sieci".
Od dnia 4 maja do 30 czerwca 2021 r. jest prowadzona rekrutacja do projektu pn. „Szkoły na "6" w Gminie Łącko” na rok szkolny 2021/2022.
Uczniowie klasy III zakończyli udział w projekcie "Ekoeksperymentarium".
Siedemnastego maja wracają do szkół uczniowie klas IV - VIII.
A jest nim Bartosz Owsianka z klasy trzeciej.
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu komiksu pt. „Mein Alltag und meine Hobbys“ i "Mein Tag vor der Pandemie“ w aplikacji Canva.
Dzisiaj uczniowie klasy III odbyli wspólną lekcję razem ze swoimi równieśnikami z Gimnazjum Polskiego im. J. Piłsudskiego w Daugavpils na Łotwie.
Gorąco zachęcamy uczniów klas III - VIII do udziału w konkursie literackim na najciekawszą bajkę lub opowiadanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dzisiaj, w ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie, odbył się wykład pod tytułem "Jak porozumiewają się zwierzęta?"
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE NA KARTKĘ POCZTOWĄ ZWIĄZANĄ Z KSIĄŻKĄ!
"Marzenia bezdomniaka" - konkurs plastyczny dla uczniów kl. I- VIII.
Drugi maja jest Świętem Flagi.
Krajowe Biuro Programu eTwinning wyróżniło kolejny projekt klasy VIII pt.: „eTwinning Boerse”, realizowany w bieżącym roku szkolnym wspólnie z uczniami z Niemiec, Hiszpanii, Grecji i Włoch.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły piszą listy do osób dorosłych, w których zachęcają ich do działań ekologicznych.
Tym razem uczniowie zdobyli wysokie miejsca w XV Powiatowym Konkursie Plastycznym, odbywającym się pod patronatem Starosty Nowosądeckiego.
Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie z języka niemieckiego na komiks wykonany w aplikacji Canva.
Celem konkursu było przedstawienie Liczby π w jednej z trzech wybranych przez uczestnika technik.
Dwunastu uczniów klasy III zdobyło Dziecięcą Odznakę Turystyczną PTTK.
„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” Cyceron
„Dom, w którym jest książka, jest przybytkiem słońca". Kornel Makuszyński
Członkowie koła "Szkolni przyrodnicy" zapraszają uczniów naszej szkoły do udziału w akcji "Listy dla Ziemi".
Szanowni Państwo! Pani Dyrektor, Wychowawcy i Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Rodzice,
W marcu, w szkole w Maszkowicach odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Łącko „Gmina Łącko – poznajmy ją bliżej”.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 - III oraz IV – VIII, wzięły w nim udział 82 osoby.
Uwaga uczniowie!
Zapraszamy do udziału uczniów klas IV - VIII.
Wszyscy dobrze wiemy, że dobre zdrowie fizyczne i psychiczne w znacznej mierze zależy od ilości i jakości spożywanych posiłków.
11.03.2021 r. został rozstrzygnięty Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mieszkam w Beskidach".
Zajęcia w oddziale przedszkolnym.
Krajowe Biuro eTwinning ogłosiło listę laureatów tegorocznej edycji konkursu "Nasz projekt eTwinning 2021".
Program realizowany przez uczniów kl. I.
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie naszej szkoły systematycznie zbierają zakrętki, aby pomóc potrzebującym dzieciom.
Kolejni członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu ruszyli z pomocą dla bezdomnych zwierząt.
Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego i Literackiego.
Samorząd Uczniowski wraz opiekunem zaprasza wszystkich uczniów do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE na ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ.
16 lutego odbyło się rozstrzygnięcie szkolnych konkursów Kartka Walentynkowa w języku angielskim.
Uczniowie naszej szkoły, niezależnie od sytuacji panującej na świecie, nie zapominają, że pomagać trzeba w każdych warunkach.
„Moje najpiękniejsze wspomnienie”
Miło nam poinformować, że Komisja Europejska przyznała naszej szkole "Certyfikat doskonałości w zakresie kodowania".
Dziewiąty lutego 2021 r. był Dniem Bezpiecznego Internetu.
Serdecznie zapraszamy uczniów kl. IV - V do udziału w konkursie.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenie Społecznego organizuje kolejną edycję konkursu "Bezpiecznie na wsi".
Serdecznie zapraszamy uczniów kl. I- VIII do udziału w konkursie.
Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę karmy dla psów.
We wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najsłynniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury.
03 lutego odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas II-III.
Zbiórka zużytych baterii to jedno z działań ekologicznych, odbywających się na terenie naszej szkoły.
Krajowe Biuro Programu eTwinning wyróżniło projekt pt.: „Ich habe… Wer hat?” realizowany od ubiegłego roku szkolnego przez uczniów klasy VIII.
W czasie zdalnego nauczania w naszej szkole nadal trwała akcja - Odkręć się na dobro.
Niemieckie Biuro Programu eTwinning wyróżniło tytułem "Projekt miesiąca" nasze przedsięwzięcie realizowane wspólnie z uczniami z Niemiec, Belgii oraz Francji.
Co może zrobić rodzic, aby ustrzec dziecko przed internetowymi zagrożeniami?
W tym roku szkolnym ferie zimowe będą trwały od 4 do 17 stycznia.
We wrześniu SK Wolontariatu przeprowadziło w naszej szkole akcję "Kredkobranie", w ramach której zbieraliśmy różne przybory szkolne: kredki, farby, bloki i zeszyty.
Szanowni Państwo! Pani Dyrektor, Wychowawcy i Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Rodzice,
To kolejna lekcja z projektu edu.arctic.pl.
W konkursie szkolnym „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA”, ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski, wzięło udział 43 uczniów.
Dobiegł końca szkolny etap konkursu plastycznego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.
„Kto czyta książki, żyje podwójnie.” Umberto Eco
„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi” J. Kasprowicz
Uczniowie klas II- III, zapraszam Was do udziału w konkursie czytelniczym, który zostanie zorganizowany w ostatnim tygodniu stycznia 2021 roku.
Szkolny Konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA”
21 października odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.
20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji ogłaszamy szkolny konkurs na najciekawszą pracę o prawach dziecka.
W pażdzierniku odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III.
To kolejna lekcja z projektu EDU-ARCTIC.PL
11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
We wrześniu i październiku wolontariusze naszej szkoly zorganizowali kilka akcji.
W naszej szkole odbył się konkurs „Pocztówka dla Niepodległej”.
Uczniowie naszej szkoły realizują różne międzynarodowe projekty eTwinning, które po zamknięciu oceniane są przez Krajowe i Europejskie Biura.
Pod takim hasłem odbył się ogólnopolski konkurs plastyczny.
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, dlatego w tym okresie w naszej szkole odbył się konkurs promujący bibliotekę i czytelnictwo.
Pod takim hasłem odbył się gminny konkurs plastyczny.
W piątek 23 października przyjęliśmy do braci uczniowskiej uczniów klasy I. Uroczystego pasowania dokonała Dyrektor Szkoły pani mgr Krystyna Zygadło.
"W znajomości własnych gór nie dajmy się ubiec obcym ..."
20 października uczniowie klas 4 i 5 wybrali się, wraz ze swoimi wychowawcami, na wycieczkę w malownicze Gorce.
Europejski Tydzień Kodowania obchodzony był w dniach 10 - 25 października.
Fundacja Sądecka zorganizowała konkurs „Sądeczanie dla Niepodległej”, do którego uczniowie przygotowywali pracę na temat związany z wojną polsko - bolszewicką i drogą do odzyskania przez Polskę niepodległości.
14 X obchodzimy Święto Edukacji Narodowej...
Uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcjach online dotyczących Arktyki. Prowadzili je pracownicy Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz członkowie wypraw polarnych.
Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została przeprowadzona Wielka Zbiórka Książek.
Po raz kolejny uczniowie klasy III wzięli udział w akcji "Wyślij kartkę do Powstańca".
Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku oraz firma Ekspol zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą "EKO - akcja segregacja!".
Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu pod koniec września przeprowadzili akcję charytatywną w ramach akcji SZKOŁO POMÓŻ I TY, którą organizuje Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych.
Zgodnie z tradycją, mimo panującej pandemii, przystąpiliśmy do akcji Narodowe Czytanie, która w naszej szkole odbywa się już po raz siódmy.
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dnia 1 IX 2020 r.